Шепетівськиий ЗДО №7 "Дюймовочка"

Шепетівськиий ЗДО №7 "Дюймовочка"

Вчитель-логопед

Illustration

Яркова Тетяна Григорівна

Яркова Тетяна Григорівна має повну вищу освіту закінчила Ленінградський педагогічний інститут ім. Герцена 1986 року, здобула кваліфікацію «Викладач педагогіки і психології, методист по дошкільному вихованню».
Яркова Т.Г. працює в Шепетівському ЗДО №7 «Дюймовочка» на посаді вчителя-логопеда з жовтня 2004 року.
Педагог має кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», підтверджену рішенням атестаційної комісії Шепетівського ЗДО №7 від 22.03.2022 .
У поточному навчальному році має педагогічне навантаження 20 годин на тиждень, працює з дітьми старшого дошкільного віку.
Педагог пройшла курси підвищення кваліфікації при ХОІППО 13.11.2020 № 5284 (72 години)
Компетентний педагог, добре володіє психологією дошкільника. Планує, організовує, проводить освітню роботу спрямовану на усунення різних порушень усної мови, запобігання відхилень мовного розвитку дітей.
Збагачує предметно-розвивальне середовище для корекційної роботи: різноманітний дидактичний матеріал, ігри, посібники, які стимулюють мовленнєвий розвиток дитини. Фронтальні та індивідуальні заняття проводить з урахуванням сучасних вимог дошкільної освіти.
Розробила посібник «Вплив корекційно-відновлювальної логопедичної роботи на динаміку розвитку мовлення у дітей із ЗПР в умовах інклюзивного навчання для подальшої успішної соціалізації у суспільство», який розкриває проблему навчання дітей із затримкою психічного розвитку, висвітлює питання надання своєчасної комплексної допомоги дітям з різними психофізичними вадами, в тому числі й затримкою психічного розвитку, допомагає забезпеченню їхньої повноцінної життєдіяльності та соціальної адаптації.
Посібник містить основні напрямки логопедичної відновлювально-коригувальної роботи у дітей із ЗПР в умовах інклюзивного навчання, проєкт, систему роботи, ігри, вправи, поради використанню з дітьми із ЗПР.
Завдяки проведенню систематичної логопедичної роботи у дошкільників, які потребували логопедичної допомоги, вироблена правильна артикуляція звуків.
Яркова Т.Г. веде пропаганду логопедичних знань серед батьків: виступає на батьківських зборах з доповідями, розробляє буклети на допомогу батькам, консультує їх.
Працює над підвищенням свого фахового рівня.
Брала участь у регіональній науково-практичній онлайн конференції «Освіта дітей раннього та дошкільного віку: виклики та перспективи» м. Хмельницького 2021 року, її стаття «Соціалізація дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку в умовах роботи інклюзивної групи» увійшла до збірника наукових та науково-методичних праць, за що була сертифікована.
Нагороджена дипломом ІІ ступеня Виставки педагогічних інновацій «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» 2017 року.Нагороджена дипломом І ступеня Виставки педагогічних інновацій «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» 2022 року.Приймає участь в методичних заходах як в ЗДО так і в місті.
Відповідальна, вимоглива до себе і колег.